search

POS mining nedir | Proof of Stake nedir ?


 

 

Piyasada yüzlerce coin çeşidi var ve bunların hepsinin farklı özelliklerde. Kimi blok başına 25 coin verirken kimi 500bin veriyor. Kimini proof of work ile kazanabiliyorken kimini Proof of Stake ile kazanıyoruz. İşte bu noktada bir çok kişinin anlayamadığı bir yöntem ver: Proof of Stake!

Proof of Stake tıpkı Proof of work yani tipik mining gibi coin ağının güvenliğini sağlama işini yapar. Proof of work de “bu işlemi gördüm ve onayladım” derken Proof of Stake de “bu coinler bende” diyoruz.

Proof of Stake için ne yapmak gerekli?

 

Proof of Stake sistemine sahip coinlerde coin kazanmak ya da üretmek için hesabınıza bir miktar coin yüklemek zorundasınız. Yani eğer hesabınızda “0” ( sıfır ) coin varsa Proof of Stake yapamazsınız. Hesabınızda coin varsa tek yapmanız gereken beklemek. Proof of Stake kullanan coinler için minimum bekleme süresi 20 gündür. Yani coin cüzdanınıza ilk yüklendiği andan itibaren 20 gün geçmesi gerekiyor.(Bu sayı her coinde farklı olabilir)

Kısaca coin edinin ve bekleyin. 20 gün sonra transferlerdeki gönderim ücretlerinden (fee) coin kazanmaya başlayacaksınız.

Emin Yardim
www.internetparakazandiriyor.com

 

admin
Son zamanlar da adını sıkça duyduğunuz Bitcoin, altcoinler ve Blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yapıyoruz...
Ekibimizle piyasa analizleri yapıyor, yeni doğan ve gelişme potansiyeli olan iş fırsatlarını tespit ediyor ve bunlar hakkında çalışmalar yapıyoruz.

Bunun bilincinde olarak çalışmalarımızı ve araştırmalarımızı tamamen bu yeni teknolojiye odakladık...

Sizlerde yeni gelir kaynaklarınızı bu is modeli ile arttırabilirsiniz
EMİN YARDIM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close
ÖNEMLİ NOT
SİMDİ HAREKETE GECME ZAMANI
ILETİSİME GEC
Mail : eminyardim09@gmail.com

Hi, guest!

settings

menu